Jančíková

Drazí spoluobčané,

Těžko se mi o tom píše, a moc ráda bych vám napsala něco milého, ale bohužel se naplnily obavy hygieniků a my opět bojujeme s koronavirovou infekcí. Naše země se stejně jako na jaře,

 ocitla v krizovém stavu. Ještě minulý týden se zdálo, že snad nebude tak zle, ale zavření škol nesvědčí o ničem dobrém. Jsme pod velkým mediálním tlakem, a mnohdy ani nevíme, co si o koronavirové krizi myslet. Slyšíme spousty diametrálně odlišných názoru od lidí, které považujeme za odborníky a jsme nazlobeni, protože jim pořádně nerozumíme. Sama za sebe, byť jsem zdravotník, a s koronavirem v několika podobách jsem se setkala, musím říct, že opravdu nezávidím těm, kteří musí dělat taková rozhodnutí, která zásadně mění životy nás všech.

O co bych si vás, ze své pozice, dovolila požádat, je dodržování všech opatření a hygienických nařízení, které vydává ministerstvo zdravotnictví.

Všichni víme, že nejvíce ohroženou skupinou obyvatel jsou senioři a lidé chronicky nemocní. Buďme k nim prosím ohleduplní a dodržujme pravidlo všech tří R. RUCE- ROUŠKY- ROZESTUPY, a snažme se co nejvíc zamezit šíření nákazy. Sama dobře vím , jak je nošení ochranných roušek obtěžující , ale prosím, vydržme to. Je to jistá šance, že se nákaza nebude tolik šířit a my se budeme moci vrátit k běžnému životu.

Stejně jako na jaře jsme připraveni vám s čímkoliv pomoci. Nebojte se nás kontaktovat. Nebudete na to sami.

Všem potřebným jsme schopni zajistit nákup potravin a donos léků do domu. Stačí zavolat na podatelnu městského úřadu nebo přímo na můj telefon a my vše potřebné zajistíme.

V nouzovém stavu jsme připravili pro všechny občany možnost dovozu obědů. Protože se nám školní kuchyně ocitla v karanténě, zajistili jsme vaření jídel na hotelu Zlechov a klubové zařízení ve spolupráci s asistenty ZŠ se budou starat o jeho distribuci do domácností.

Ve středu se zavírají ZŠ v celé republice a děti přecházejí na distanční výuku. Nezávidím to ani jím ani jejich učitelům, ale nezbývá než vydržet. ZŠ získala z ministerstva školství peníze na nákup počítačů  a snaží se potřebným žákům půjčovat notebooky pro výuku domů.

Mateřská škole bude fungovat v normálním režimu, pokud ministerstvo školství nerozhodne jinak.

Městský úřad dle nařízení vlády mění provozní dobu pro veřejnost pouze na 10 hodin v týdnu, tedy  v pondělí 7-12 hod. a ve středu 12-17 hod. Je-li to možné, komunikujte prosím mailem a telefonem.

Zaměstnanci technických služeb pravidelně dezinfikují zastávky a veřejná místa.

Sledujte naše webové stránky a Facebook města Plumlova, kde naleznete všechny aktuální informace.

Závěrem snad malá informace týkající se investičních akci ve městě, od pondělí 19.10.2020 začínáme s opravou havarijního stavu kanalizace u Bidelce. Realizační firma rozkope chodník a jednu polovinu silnice. Průjezd v obou směrech zajistí semafory. Nebude to komfortní záležitost, ale nelze tuto opravu zorganizovat jinak. Kanalizace v těchto místech je problém již spoustu let, a její řádná oprava je nevyhnutelná.  V letošním roce se nám podařilo na tuto rekonstrukci získat dotační peníze.

Moc vás tedy prosím o trpělivost a schovívavost během této rekonstrukce.

Přeji vám krásný podzim.

Vaše starostka

Gabriela Jančíková

Tel. 774 302 162

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.