Aktuality ze stránek ČKAIT (Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě)

https://www.ckait.cz/fotovoltaika-a-tepelna-cerpadla-ne-vsude-ne-cokoliv-a-ne-pro-vsechny

https://www.ckait.cz/nechme-projektanty-dozorovat-jimi-navrzene-stavby

https://www.ckait.cz/rekodifikace-stavebniho-prava-stavebni-zakon-novelizovan

 

 

Archiv MěÚ Plumlov stavebního úřadu - stavebního odboru  

Městský úřad Plumlov - stavební úřad, stavební odbor disponuje vlastním archivem staveb - stavebních záměrů vyskytujících se v jeho správním obvodu (katastální území: Bousín, Buková u Protivanova, Drahany, Hamry, Horky u Stínavy, Krumsín, Malé Hradisko, Niva, Ohrozim, Otinoves, Plumlov, Prostějovičky, Protivanov, Repechy, Rozstání pod Kojálem, Soběsuky u Plumlova, Stínava, Vícov, Žárovice).

  • Kontakt na pracovníka archivu stavebního úřadu MěÚ Plumlov: Jiřina Šindlerová, tel. 582 393 191, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V archivu se nacházejí (v naprosté většině) projektové dokumentace (dokumentace) všech stavebních záměrů / staveb od roku 1983, kdy stavební úřad v Plumlově vznikl. 

Dokumentace stavebních záměrů / staveb z předchozích let se v archivu nacházejí také, jedná se zpravidla o rozestavěné či zkolaudované stavby od roku 1961. Tyto dokumentace byly předány ze zaniklého Okresního úřadu v Prostějově. Bohužel velké množství těchto dokumentací se nedochovalo, přesné záznamy o předání bohužel neexistují.

Dokumentace stavebních záměrů / staveb do roku 1961 se mohou nacházet ve Státním okresním archivu v Prostějově. 

Některé dokumenty se mohou nacházet až v Zemském archivu v Opavě. 

Obecně platí, že dokumentace staveb a stavebních záměrů se nachází také v archivech jednotlivých Obecních úřadů (jedno paré ověřené dokumentace/projektové dokumentace se odevzdává do archivů těchto úřadů).

Ke dni 28.4.2023 vypracovala Michaela Chytráčková

 

Služba pro podání žádosti o vyjádření k existenci sítí - Utility Report

Olomoucký kraj nabízí svým občanům bezplatnou službu s názvem UtilityReport, která má za cíl zjednodušit agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“. K podání žádosti postačí připojení na internet a běžný webový prohlížeč. Ovládání aplikace je jednoduché, intuitivní a doplněno nápovědou pro jednotlivé kroky.

Žadatel na základě vyplněného formuláře rozešle elektronickou žádost všem správcům inženýrských sítí, kteří jsou pro dané území aktivně zapojeni do služby. Pro ostatní správce inženýrských sítí, kteří prozatím neumožňují příjem žádostí touto formou, jsou vygenerovány PDF soubory pro možnost vytištění a doručení svépomocí. Vytvořená žádost je v souladu s platnou legislativou.

https://mawis.eu/utilityreport/mesta/olomoucky-kraj/